pátek 31. prosince 2010

Jaké to je být skoro týden off-line?

Nejednalo se o žádnou sázku nebo hec. Osobně se totiž nepovažuji za internetového závisláka, takže nebylo potřeba nikomu nic dokazovat. Prostě nám nešel doma po Štědrém dni internet. Těžko říct proč, já si myslím svoje - vina padá na toho, kdo se v těch kabelech naposledy hrabal:-).
Původně jsem si myslel, jaké to bude bez internetu peklo. Nakonec ten týden proběhl myslím v pohodě. Sice mě mrzelo, že nemůžu dát konečně do pořádku svůj blog (příspěvky se nějak podezřele shromažďují ve složce "Koncepty" a jejich autor je čím dál tím víc líný dopisovat články do konce a zveřejňovat je), ale to je tak všechno. Když nepočítám občasné nutkání podívat se na e-mail (chovám asi bláhovou naději, že mi tam přijde něco jiného než spam). Abych nezapomněl - po facebooku se mi nestýskalo vůbec...
Po těch šesti dnech bez internetu jsem si vlastně uvědomil jednu krásnou věc. Když člověk na chvíli omezí brouzdání po netu, má najednou překvapivě více času. Tak jsem si po dlouhé době otevřel knihu (a nebyla to doporučená literatura z přednášek), zahrál jsem si na housle. Vlastně se dá i říct, že jsem cvičil. Což se nestává moc často... Asi opravdu neuškodí být někdy off-line.

Žádné komentáře:

Okomentovat