sobota 16. listopadu 2013

Pádraig Rynne představuje Notify

Album Bye a while kdysi nastartovalo jeho úspěšnou hudební kariéru. Od té doby se jako vyhledávaný hráč na concertinu prakticky nezastavil - koncertování, nahrávání, jedno střídalo druhé. V jeho repertoáru postupem času ustoupily tradiční melodie nově zkomponovaným kouskům, stylově se také posunul více směrem ke škatulce, kterou v Irsku někteří muzikanti nazývají "Progressive trad".
O tom, že mu progresivní pojetí irské tradiční hudby více než vyhovuje, nasvědčuje i jeho novinka Notify. V ní jako by následoval cestu jiného velikána tohoto žánru, Johna McSherryho. Ostatně, přizval si k nahrávání stejnou partu muzikantů, se kterou dal John dohromady projekt .the olllamh. Producentem alba není nikdo jiný než Tyler Duncan, známý také jako člen divoce  fúzující americké kapely Millish. Notify je tedy ve znamení rockového zvuku podpořeného elektronikou.
Jako návnadu pro posluchače uvolnil Pádraig na svých stránkách několik skladeb z nového alba. Z poslechu těchto ukázek to vypadá, že bude Notify tak trochu nepřímým pokračovatelem projektu .the olllam.

Odkazy:

Pádraig Rynne - Oficiální stránky


Žádné komentáře:

Okomentovat