čtvrtek 12. května 2011

Irský Máj, nejen lásky čas...

Existuje lepší důvod k návštěvě Prahy, než ten, že se tam bude sešnit? Možná jo, ale tentokrát se tam konaly hned 2 sessions po sobě - v pátek v Caffrey's Baru a v sobotu v James Joyce. V našich zeměpisných šířkách je to něco výjimečného. Ale pro upřesnění - sessions se konaly v rámci festivalu Irský Máj, který organizovala taneční skupina Coiscéim. Součástí festivalu byla jak taneční a hudební vystoupení, tak i divadelní hry (pochopitelně z per irských autorů).


Osobně jsem se zúčastnil jen jednoho koncertu a 2 sessions (přes den jsem bloudil po centru), ale i to mi postačilo ke spokojenosti. Session šlapala, tak jak má, tunesů zaznělo taky dost... a zahráli si myslím všichni. Jenom škoda, že atmosféru session v Caffrey's narušovala čtveřice podnapilých ostrovanů svým hlasitým hulákáním a otravováním muzikantů. Ale situace, ve které figurují sessionoví muzikanti a podnapilá individua, můžou dopadat i daleko hůře. Těm místním exotům se naštěstí hudba líbila. Navíc v hospodě, která se nachází přímo v centru Prahy, se musí s komplikacemi tohoto typu počítat. Bohužel... Session v James Joyce naštěstí proběhla v "klidu". Nebo bych spíš měl napsat, že muzikanti měli klid a prostor k dostatečnému tunesovému řádění (které rozhýbalo i tanečnice, takže se bylo myslím i na co dívat:-)).
Sečteno a podtrženo - akce to byla zdařilá a rozhodně zasluhuje pokračování. Takže za rok v ten samý čas, didlideee v Praze bude zas...

Žádné komentáře:

Okomentovat