středa 2. února 2011

Pár novinek

Leden proběhl překvapivě v pohodě. Zkoušky hotové na první termíny (to v minulosti nebylo úplnou samozřejmostí), v kapele jsme taky myslím udělali kus práce. Vlastně jsme udělali dobře, že jsme během zkouškového nepřestali s pravidelným hraním. Hrací pauza se mi nikdy neosvědčila a ani mi nepomohla víc se soustředit na učení.
Kromě toho se událo pár věcí, které se více či méně týkají i tohoto blogu (popř. toho, co se zde v budoucnu objeví):
1.) Po letech brněnského sessionování bylo načase dát sbohem stránkám Ceol Down South. Už zkrátka neplnily svou úlohu. Domlouvání dalších sessions se přesunulo na facebook a CDS tím pádem ztratily svůj smysl existence. Není to v žádném případě důvod k truchlení. Alespoň v mém případě ne, protože jsem si stránky archivoval, takže se na ně můžu kdykoliv v návalu nostalgie podívat:-). Stejně se tomu vlastně divím, že ty stránky vydržely tak dlouho. Jejich tvorba (stejně tak jako vymýšlení názvu, který nebyl až tak originální) mi zabrala možná pár dní, zkušenému tvůrci webových stránek by to trvalo nejspíš pár hodin. Svému účelu ovšem sloužily dobře, takže nebylo potřeba jejich dalšího rozšiřování. Jejich jednoduchost byla myslím předností. Plánoval jsem sice kdysi přidání fotogalerie, nikdy jsem to však nerealizoval. Nakonec je dobře, že došlo k tak plynulému přesunu na facebook. Sociální síť tak slouží dobře nejenom ke špehování lidí a psaní / čtení mnohdy podivných statusů nebo označování osob na fotkách, ale k mnohem užitečnějším věcem, mezi které domlouvání dalších session bezpochyby patří...
2.) Opět napravuji to, co jsem nestihl minulý rok. Ve dnech 8.3. - 13.3. se konečně objevím v Belfastu. Minulý rok z toho tak nějak sešlo. Jednou nebyl čas, pak zase peníze... Musel jsem proto využít vzácný moment, kdy je obojího ještě jakž takž dostatek. Termín mé návštěvy rázovitého severu Irska jsem si nezvolil náhodou - Koncert tria Donal Lunny, Padraig Rynne, Sylvain Barou je myslím sám o sobě dostatečným lákadlem. Zbylé dny budu vymetat obchody s muzikou a po večerech navštěvovat sessions. Neznám lepší způsob, jak se pořádně rozehrát před blížícím se svatopatrickovským hraním:-).
+ 3.) Trochu jsem si pohrál s blogem. Štítky se opět vrátily, přibylo kouzelné facebookovské tlačítko apod... Snad k něčemu bude.

1 komentář:

  1. Ahoj, mám ráda isrkou hudbu, ale nemůžu nikde sehnat žádné písničky. Jediné co mám je lord of the dance a Sliotr...Sháním nejaké písničky od Pauline Scanlon and the Lives Wires.. byli loni v létě u nás v Kuřimě ( u Tišnova ) no a já jsem si nekoupila jejich CD a dost mě to mrzí. Kdyby jsi měl nějakou hudbu tak budu ráda, když se mi ozveš na mejl Nikcoolka@seznam.cz Díky

    OdpovědětVymazat